Recenze TP-Link TL-WPA4220T

• Všechny (1)
Zerthe
Zerthe

Přidáno: 30. května 2017

(Upraveno 29. května 2018)

• Jednoduché a rychlé nastavení
  • Skutečně účinné zvýšení pokrytí wifi bez nutnosti tahat kabely, vše jde přes elektrické zásuvky
  • Přiložené CD s programem pro správu
  • Výrobce uvádí, že el. zásuvky musí být na stejném okruhu, uživatelé však zmiňují, že to běží i na různých
  • Nutnost mít dle výrobce extender zapojen přímo do zásuvky bez použití rozdvojek či prodlužovaček (kvůli správnému toku dat) - kdo má málo zásuvek, bude mít problém a raději by měl zvolit model TP-LINK TL-WPA4530 Starter Kit
  • Při přechodu z místnosti s původním pokrytím do místnosti s "prodlouženým" pokrytím signál kolísá/vypadává
  • Po instalaci se nezesílí původní síť, ale vytvoří se nová s vlastní IP adresou. Její SSID a heslo lze naklonovat z původního nastavení sítě pomocí tlačítka WPS na routeru, pro přejmenování na úplně jiný název sítě a jiné heslo je možné změnit v nastavení extenderu na adrese uvedené v návodu. Ovšem v tomto nastavení jsem nenalezla, jak dvě sítě spojit v jednu - ale logicky vzato to asi nejde. Takže v místnosti s routerem používám tu původní síť a na druhém konci bytu tu nově vytvořenou/prodlouženou extenderem.
  • Český návod nedostatečný kvůli absenci obrázků, nebylo v něm uvedeno, která krabička jde do routeru a která do místnosti se slabým signálem, až po dlouhé době jsem na dně krabičky objevila letáček s obrázky (v angličtině)
  • Připojuji další mínusy: první, které mi začíná chybět, a to absence podpory 5GHz pásma - extender podporuje jen 2,4GHz
  • Po delším užívání začíná vypadávat internet, přestože spojení zůstává na plný signál - přičítám to ale tomu, že adaptér, tj. jedna z krabiček připojená k routeru, není přímo v zásuvce, ale v rozdvojce... Pomůže odpojení PC od wifi a opětovné připojení.

Výrobek mě příjemně překvapil, příliš jsem mu nevěřila, ale opravdu wifi zesílil z 50% na 100%! Spárování krabiček se zadařilo okamžitě, jen naklonování sítě pomocí WPS tlačítka na routeru se zdařilo až na druhý pokus, až když jsem dle návodu přenesla obě krabičky do jeho blízkosti.
Každopádně mám dojem, že je překlad trochu zavádějící - já osobně odlišuji repeater a extender. Repeater (opakovač) se mi dříve neosvědčil a dle diskuzí na internetu opravdu nemá valný efekt, signál jen zesílí (pokud čerpá z "ničeho" - není ani "co" vyplivnout). Tento extender signál naopak rozvede/prodlouží a já jsem plně spokojená.

Instalace: Po prvotních potížích vše funguje jak má
Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů

TP-Link TL-PA4010PKIT

TP-Link TL-PA4010PKIT